Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2016

Α.Ε. Αίολος Ταύρος - ΑΠΣ Αλίμου: 0 – 3 (Γυναίκες)

Τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας και η γυναικεία ομάδα μας έχασε  από την αντίστοιχη ομάδα του ΑΠΣ Αλίμου με σκορ 0 – 3.
Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα με το σκορ στο πρώτο σετ να εξελίσσεται πόντο με πόντο. Το σετ όμως κατέκτησε η ομάδα του Αλίμου έχοντας καλύτερες επιλογές.
Η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη. Λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση στέρησαν από την ομάδα μας να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το συγκεκριμένο αγώνα.
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αλίμου για τη δίκαιη νίκη της.

Πολύ καλή η διαιτησία των κκ Τριανταφυλλόπουλου, Τοψιδέλη και Μαντούβαλου.

ΑΕ Αίολος Ταύρος 2006: Δημητρακάκος (προπονητής), Χατζηγιαννίσογλου Ι., Σαρατσοπούλου Κ., Καμπύλη Ε., Ρούσσου Ε., Ζίγκιρη Ν., Παπαδάκη Κ., Παπαδοπούλου Α., Ζουμπλιού Α., Χασιώτη Κ., Κωτογλίδου Π., Μπελεγρίνη Ο., Μόκα Ι., Σταυροπούλου Α., Κρασσά Γ.

ΑΠΣ Αλίμου: Αθανασοπούλου (προπονήτρια), Φουτζήμα Μ., Καρπασίτη Π., Μεληγαλιώτη Α., Περοπούλου Α., Κουκά Π., Πάτα Ε., Παπαχατζή Σ., Μωραϊτίδου Κ., Ζούρου Μ., Λιαρομάτη Σ., Λουκατάρη Φ. Καραμπαγιά Ε.