Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2016

Α.Ο Τελαμών - Α.Ε. Αίολος Ταύρος : 1 – 3 (γυναικείο)

Χωρίς να αντιμετωπίσουν κάποιο ιδιαίτερο αγωνιστικό πρόβλημα, σε ένα δύσκολο από άποψη χρόνου και ταλαιπωρίας βράδυ, η γυναικεία του συλλόγου μας κέρδισε την αντίστοιχη του Α.Ο. Τελαμώνα με σκορ 1-3.
Εάν εξαιρέσουμε το 2ο σετ στο οποίο τα κορίτσια μας έκαναν πολλά λάθη τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση τα υπόλοιπα σετ κερδήθηκαν με σχετική ευκολία.
Παρόλες τις ελλείψεις που είχαμε είτε λόγω τραυματισμών είτε άλλων λόγων η ομάδα κατάφερε να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να κερδίσει τον αγώνα. Το τελικό σκορ των σετ ήταν 14-25, 26-24, 11-25, 14-25.
Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση μισής ώρας λόγω καθυστερημένης άφιξης του 1ου διαιτητή. Ο λόγος ήταν ότι υπήρχε πρόβλημα με το πορθμείο λόγω απεργίας της ΠΝΟ. Εάν προσθέσουμε ότι όλη η ομάδα μας βρισκόταν στο δρόμο τουλάχιστον  6 ώρες μαζί με τον αγώνα, του οποίου η διάρκεια ήταν 1 ώρα και 21 λεπτά μπορεί εύκολα κάποιος να καταλάβει την ταλαιπωρία.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των κκ Βελώνη και Τοψιδέλη.

Α.Ο. Τελαμώνας (Παπαδημητρίου): Πετροχείλου Ε., Πεζάρου Ε., Γραμματικού Ζ., Μυλωνά Π., Κουτουμάνη Α., Νάννου Α., Κουτσούκου Α., Λογοθέτη Α., Νικολέτου Α., Πολυχρόνου Φ., Κουτσούκου Α., Διαμπέρη Γ., Πετροχείλου Π., Παπαϊωάννου Μ.

Αίολος Ταύρος (Δημητρακάκος): Χατζηγιαννίσογλου Ι., Κολοβού Μ., Σαρατσοπούλου Κ., Ζίγκιρη Ν., Αναστασοπούλου Κ., Παπαδοπούλου Α., Χασιώτη Κ., Μόκα Μ., Πετράκη Ι., Κρασσά Γ., Φραγκούλη Μ., Διονυσοπούλου Ο.